Storytelling

IW224SEP160IWRV sobotu 7.11. 2015 proběhne v Brně na Malé Americe Storytelling festival. Vyzpovídali jsme Dominiku Šindelkovou, jednu ze členů občanského sdružení Storytelling o.s., které festival organizuje.

Proč anglicky, "storytelling"?

Nejlépe vystihuje podstatu - česky je to moc dlouhé - "vypravěč příběhů, který je sám autorem" . Termín storytelling se vžil jako mezinárodní označení této divadelní disciplíny.

Proč festival?

Chceme si vyzkoušet jestli to zvládneme, jsme zvědaví jestli na nás přijde dost lidí a jací to budou lidé. Zatím máme dobrou zkušenost, na našich akcích je taková zvláštní rodinná atmosféra. Chceme také ke storytellingu přilákat nové lidi, mylsím nejen posluchače ale i vypravěče.

Na dotaz kterou z festivalových atrakcí nám přednostně doporučí Dominika neodpověděla, ale z dalšího hovoru vyplynulo, že ona sama je zvědavá na Storytellingový muzikál, což je zhruba hodinová produkce.


Storytelling je způsob jak být spolu. Nepotřebujete k tom monitor, výrobník hluku ani nic podobného, jen chuť vyprávět a poslouchat. A taky dovednost vyprávět a umění naslouchat. Nezapomeňte, v sobotu od 12:00 na Malé Americe.

-ip-

program festivalu

Tento web provozuje InternetRegion s.r.o.

Kontakt: redakce(a)ebrno.info

Provoz webu zajišťuje WCM aplikace Alff